S.O.S. KIT PAVO

Značka: PAVO

Balíček na prežitie čerstvo narodeného žriebäťa.

Položka bola vypredaná…
Dostupnosť Na objednávku
Kód: 72
€179,90
S.O.S. KIT PAVO
Značka: PAVO

Pavo S.O.S. Kit

Balíček prežitia pre novo narodené žriebätá.

Dôležité vlastnosti

Prvé mlieko sa nazýva kolostrum - mledzivo. Toto mlieko obsahuje vysoké množstvo protilátok, ktoré žriebäťu zaisťujú ochranu pred infekciami počas prvých mesiacov jeho života. V prípade, že kobyla uhynie počas alebo hneď po pôrode, odporúčame skúsiť od dojiť čo najviac mledziva z vemena pokiaľ to bude možné a podávať ho žriebäťu z fľaše s cumlíkom. Ak to nie je možné, skúste nájsť kobylu v čo najbližšom okolí, ktorá ešte mledzivo má. Ak tieto možnosti zlyhajú, dôrazne odporúčame použiť Pavo S.O.S-kit. Balíček Pavo S.O.S-kit obsahuje základnú výživu pre prvých 48 hodín.

Dávkovanie

Inštrukcie pre použitie Pavo S.O.S-kit
Krok 1: príprava 1 litra mlieka pre žriebätá (1 liter = 1000 ml)
Tipy na prípravu
Použite Pavo S.O.S. kit ihneď po narodení žriebäťa, ak sú nejaké problémy s podaním mlieka od kobyly (najlepšie v priebehu prvých 3 hodín, nie neskôr ako 12 hodín po narodení)
Aby ste si boli úplne istí, nechajte žriebä celkovo vyšetriť veterinárom priebehu 24 hodín po narodení.
Odporúčame ohrievať mlieko alebo ho udržiavať teplé metódou "au bain marie". Metóda "au bain marie"( vodný kúpeľ ) je ohrievanie niečoho v alebo nad horúcou vodou. Tato metóda predchádza zrážaniu a prehrievaniu.
Nikdy nepoužívajte mikrovlnnú rúru na ohriatie mledzivového mlieka! Protilátky obsiahnuté v ňom by stratili svoje ochranné schopnosti vďaka vysokej teplote.
Mlieko pre žriebätá môžete v mikrovlnnej rúre ohrievať.
Vezmite nádobu s obsahom min 1 liter Nalejte do nej 300 ml studenej vody Pridajte 400 ml vriacej vody, to vám vytvorí 700 ml vody o teplote cca 60 ° C. Pridajte 1 odmerku (= 100 gramov) prášku Pavo Foal Milk a miešajte, kým sa úplne nerozpustí Počas miešania pridajte 300 ml studenej vody. To vám vytvorí 1 liter teplého mlieka pre žriebätá (teplota okolo 40 ° C)
Krok 2: príprava mledziva
Pridajte plné vrecko Pavo Colostrum (= 150 gramov) do 1 litra teplého mlieka pre žriebätá, kým sa prášok mledziva úplne nerozpustí
Krok 3: podávanie mledzivového mlieka
Pripravte si fľašu s cumlíkom. Vystrihnite do cumlíka malú dierku, aby mohlo žriebä sať mlieko.
Podávajte okolo 250 ml teplého mledzivového mlieka (okolo 40 ° C) každú hodinu pomocou fľaše s cumlíkom.
Opakujte kroky 1 až 3 pre prípravu druhého vrecka Pavo Colostrum. Po podaní druhého vrecka mledziva kŕmte žriebä už len mliekom pre žriebätá podľa nasledujúcich inštrukcií:
Skúste podávať žriebäťu malé množstvo mlieka veľmi často (kone: 18 krát 400 ml v rovnakom čase, poníkom 18 krát 240 ml v rovnakom čase). 

Dodatočné parametre

Kategória: Chovná rada
Hmotnosť: 2 kg
#sizes_table#: hidden
Položka bola vypredaná…