PASTA NA UPOKOJENIE KOŇA S HORČÍKOM CALMRELAX EQUINE 74

Značka: EQUINE 74

Rýchle riešenie akútneho stresu pre žalúdok vášho koňa. Obsahuje vysoko biologicky dostupný horčík spolu s gélom na pokrytie tráveniny v žalúdku. Tak zabraňuje dráždeniu jemnej žalúdočnej sliznice žalúdočnou kyselinou a tým aj bolesti. Horčík pôsobí na neurotransmitery a upokojuje.

Equine 74 Calmrelax môže podporiť vášho koňa najmä v stresových situáciách. Pokiaľ hrozia stresové situácie, pri ktorých dochádza k zvýšenej produkcii žalúdočnej kyseliny, mal by váš kôň dostať dávku Equine 74 Calmrelax 15-25 minút vopred. Pozitívne účinky budú viditeľné v priebehu niekoľkých minút a trvať tak dlho, kým je pasta prítomná v žalúdku.

 

Položka bola vypredaná…
Dostupnosť Na objednávku
Kód: 5143
€59,99
PASTA NA UPOKOJENIE KOŇA S HORČÍKOM CALMRELAX EQUINE 74
Značka: EQUINE 74

Prírodný horčík s vysokou biologickou dostupnosťou. Každý dávkovač obsahuje asi 3,70 gramov horčíka. Veľký kôň potrebuje asi 20 gramov denne, čo je obvyklá dávka pokrytá bežným príjmom krmiva. Vďaka rýchlemu procesu rozkladu pasty a extrémne vysokej biologickej dostupnosti 98% pôsobí horčík veľmi rýchlo. Horčík preukázateľne upokojuje nervy, a preto je ideálny pomocník pri upokojení a uvoľnení koňa v stresových situáciách.

Sťahovaním žalúdka alebo pohybom koňa sa agresívna žalúdočná kyselina môže dostať k citlivým častiam žalúdočnej sliznice v hornej, žľaznatej, mucínom nechránenej časti žalúdka koňa. To vedie k podráždeniu a bolesti žalúdočnej sliznice.
Pri kontakte so žalúdočnou kyselinou sa alginát z prírodných zdrojov Ascophyllum nodosum (Fum. Fucaceae) mieša so žalúdočnou kyselinou za vzniku gélovitej látky. Tak sa tvorí gélová vrstva, ktorá pokrýva obsah žalúdka zvrchu ako ochranný film a tým bráni kyseline špliechať na žľazovú časť žalúdka a poškodzovať sliznicu.
Zhruba po štyroch hodinách sa tento ochranný film rozpustí a je vylučovaný z tela bez toho, aby bol absorbovaný do krvného riečišťa.

Balenie: 3x tuba 95g

Dodatočné parametre

Kategória: Nervozita a stres
Hmotnosť: 0.4 kg
#sizes_table#: hidden
Položka bola vypredaná…