BECHILL PAVO

Značka: PAVO

V neznámych alebo stresových situáciách, ako je napr. transport, návšteva veterinára, zubára či kováča, alebo v extrémnom počasí, môže kôň zažívať stres a prirodzene mať silný pud k úteku. Aký veľký stres váš kôň zažíva, závisí od jeho charakteru, genetiky a skúseností. Niekedy je bohužiaľ nevyhnutné, vystaviť koňa stresovým situáciám. V tom prípade, Pavo BeChill môže pomôcť rýchlo znížiť stres (počas 30min. - 2h) a podporiť uvoľnenie.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Kód: 8561
€48,90
BECHILL PAVO
Značka: PAVO

Doplnok na zníženie stresu

Stresová reakcia v konskom tele je ovplyvňovaná signálnymi látkami, ktoré sú vysielané do az mozgu. V zásade, môžu tieto signálne látky posielať dve správy: stresovú a relaxačnú. Zvýšené množstvo stresových správ vedie k zvýšeniu srdcovej a dychovej frekvencie, poteniu a tuhnutiu svalov. Na druhú stranu, pokiaľ sa zvyšuje úroveň relaxačných správ, srdcová a dychová frekvencia sa vracajú k normálu a svaly sa uvoľňujú. Na stresové situácie telo koňa reaguje zvyšovaním úrovne stresových správ a znižovaním správ relaxačných. Výsledkom toho je kôň ostražitejší a pripravený na úteku, čím zažíva stres. Pavo BeChill ovplyvňuje mechanizmus oboch správ, blokuje mechanizmus znižovania relaxačných správ a obmedzuje zvyšovanie stresových správ, a tým pomáha veľmi efektívne redukovať stres.

Zázračné ingrediencie: medovka a magnézium

Najdôležitejšími zložkami Pavo BeChill sú medovka lekárska a dobre známy horčík. Medovka je prírodná zložka, ktorá pomáha znižovať stres blokovaním mechanizmu znižovania relaxačných správ. Teda, v tele zostáva viac relaxačných správ na šírenie informácií pre zachovanie normálnej srdcovej a dychovej frekvencie a uvoľnených svalov. Medovka lekárska je mocnou prísadou, pretože aj jej malé množstvo má veľký účinok na stresovú reakciu koňa.

Horčík pomáha blokovať produkciu stresových správ, čo znamená, že telo dostáva menej signálov, na ktoré by kôň reagoval zvýšením srdcovej a dychovej frekvencie, potením a tuhnutím svalov. Navyše je dokázané, že koncentrácia kortizolu (stresového hormónu) je po podávaní horčíka podstatne nižšia. Horčík je jednou z najznámejších látok, ktoré pomáhajú u nervóznych a stresovaných koní.

 

Dôležité vlastnosti
 • Rýchly stres-redukujúci účinok (30 min - 2h)
 • Preukázaný účinok
 • Znižuje stres, nespôsobuje ospalosť či lenivosť u koňa
 • Bez dopingu
 • 100% prírodný

 

Dávkovanie

Pavo BeChill je vhodný pre všetky typy koní či poníkov.

Je vhodný pri rôznych typoch (občasných) stresových situácií, ako: 

 • Preprava
 • Návšteva veterinára, zubára či kováča
 • Strihanie
 • Preteky
 • Prvé kroky pri tréningu - obsadenie...
 • Ohňostroj
 • Odstav
 • Sťahovanie

* Pavo BeChill nie je vhodný pre gravidné kobyly*

 

Odporúčané dávkovanie

Pavo BeChill môže byť podaný orálne (30 min – 2 hodiny pred stresovou situáciou) alebo v krmive či vode (večer a ráno pred stresovou situáciou).

Dávkovanie*:
Poníky: 10 - 40 ml
Menšie kone (400 - 550 kg): 20 - 50 ml / deň
Veľké kone (600 - 750 kg): 30 - 60 ml / deň

*Toto udané množstvo je základné. Presná dávka na dosiahnutie najväčšieho účinku závisí od mnohých faktorov, napr. individuality zvieraťa, konštitúcie, výkonnosti a stresovej tolerancie.

Upozornenie! Pavo BeChill by nemal byť podávaný gravidným kobylám!!!